Tim Mitchell

Languages

Tim přes 40 let medituje a celý život studuje Védskou vědu. Je učitelem Védských meditací a také Ajurvédy v kuchyni i životě. Zná mnohé staré příběhy a na každou otázku dokáže dávat aspoň pro mne inspirující odpovědi, které mi pomáhají uvědomit si, co má smysl a co je ztráta času. 

Tim pořádá pravidelné přednášky na následující témata:

-  Hlubší pochopení fungování těla a mysli a toho, jak na ně působí stres

-  Význam meditace v každodenním životě člověka naší doby

-  Samotná technika - proč je tak účinná a snadno osvojitelná

-  Přínosy meditace

-  Průběh výukového kurzu

-  Příležitost pro dotazy - Tim má velmi rád otázky, proto se ptejte na vše, co vás zajímá.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=nWOw6jNp3-Q

https://www.youtube.com/watch?v=gcQUxkghww0

MEDITACE: NENÍ TAKOVÁ, JAK SI MYSLÍTE

NENÍ to ovládání mysli (koncentrace), představování si něčeho, co se ve skutečnosti neděje (představivost), ani přemýšlení o něčem větším než jsme my sami.

Je to uvedení těla do stavu spontánní hluboké relaxace prostřednictvím snadného a neusilovného vstupu do klidnějšího stavu mysli a vědomí.

NENÍ to systém víry, dechová technika, autohypnóza, afirmace ani jiná dovednost, kterou by bylo nutné se naučit.

Je to duševní praxe prováděná bez jakéhokoliv úsilí, která má okamžitý uklidňující účinek na metabolismus, a která vychází z hlubokého, časem prověřeného pochopení mysli.

NENÍ  těžká a k zažití výsledků není třeba věnovat se cvičení měsíce nebo roky. Stačí pouze relativně malá časová investice denně.

Dá se snadno naučit, jsou-li pokyny předány správně a osobně. Za to, že se ji naučíte správně, plně zodpovídá učitel. Tento kurz poskytuje také intelektuální pochopení vašich zkušeností, takže jste po jeho dokončení zcela nezávislí na cizí pomoci.

NEVYŽADUJE žádnou změnu účesu, diety nebo oděvu, ani zvláštní polohu či místo k sezení. Jediným požadavkem je možnost zavřít bezpečně oči na dobu 20 minut, po kterou pohodlně sedíte. Může být prováděna v pohodě kdekoli, i v metru, v letadle nebo když sedíte v parku. Nebo pohodlně doma ve vašem oblíbeném křesle nebo na židli!